MAXMEDICA ЦИНК+ВИТАМИН Ц+Д3/50 таблети

380 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Кога се препорачува да се зема Цинк + Ц + Д3:

– Нормална функција на имуниот систем

– Заштита на клетките од оксидативни стресови

– Нормална функција на мускулите

– Намалување на заморот и исцрпеноста

– Создавање на колаген

– Одржување на нормални коски, кожа, десни и заби

Cink + C + D3 таблетите содржат оптимална дневна доза на цинк, витамин Ц и витамин Д3, нутритиенти кои се важни за одржување на имунитетот и целокупното здравје.

Цинк допринесува за нормална функција на имунолошкиот систем, когнитивните функции, плодност и репродукција како и синтеза на протеини. Цинкот, исто така допринесува за одржување на здравјето на коските, кожата, косата и ноктите, за нормален вид но и за заштита на клетките од оксидативните стресови.

Витамин Ц допринесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем, нормална психолошка функција, одржување на нормален енергетски метаболизам, го намалува заморот и исцрпеноста, ги заштитува клетките од оксидативен стрес, помага во нормално создавање на колаген за нормална функција на крвните садови, ‘рскавицата, кожа, коски, десни и забите. Витаминот Ц ја зголемува апсорпцијата на железото.

Витаминот Д3 допринесува за нормална апсорпција (искористување) на калциумот и фосфорот, нормални нивоа на калциум во крвта, одржување на нормални коски и заби и нормална функција на мускулите и имунитетот.

Паковање: 50 таблети

Начин на употреба: Се препорачува да се зема 1 таблета дневно со јадење.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ЦИНК+ВИТАМИН Ц+Д3/50 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products