MAXMEDICA ЦИЛАНТРО Х/50 таблети

930 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Одличен во детоксикација на организмот, борба против цревни инфекции и подобрување на работата на дигестивниот систем.

Таблетите Cilantro-x се формулирани врз основа на екстракт од лист коријандер (јаглика) и се наменети за целосна детоксикација на организмот. Коријандер ги врзува атомите на токсини и тешки метали и ја забрзува нивната елиминација од телото.

Коријандер (Coriandrum sativum) е растение кое долго време се користи како зачин, а поради својот богат состав (содржи протеини, витамини А, Б и Ц, органски киселини), се користи во традиционалната медицина при третман на дигестивни болести и како природен антихелминт. (кај цревни инфекции предизвикани од паразити).

Коријандер ја стимулира функцијата на панкреасот и лачењето на инсулин, така што може да се користи и кај дијабетичари. Помага за правилно функционирање на ендокриниот систем, го регулира нивото на холестерол и го елиминира вишокот течност во едемот, па затоа се користи за ревматски и бубрежни проблеми. Може да го смири воспалението и да ја ублажи болката во мускулите.

Подготовката MaxMedica Cilantro-x помага при детоксикација на тешки метали и чистење на организмот од токсини. Стоматолозите го препорачуваат откако ќе ги заменат старите пломби.

Екстрактот од лисја од коријандер има значителна антиоксидантна активност, со што придонесува за зачувување на нашата ДНК и спречување на штетна пероксидација на липидите.

Се препорачува да се користат таблети Cilantro-x:
Да се ​​детоксицира телото
Како помош при инфекции на уринарниот тракт
За подобра дигестивна функција
Како помош при цревни инфекции
Како афродизијак
При несоница

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ЦИЛАНТРО Х/50 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products