MAXMEDICA ХЕПАГАРД X 30 капсули

440 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Примена и употреба на Хепагард:
Се препорачува примена на капсулите Хепагард во случај на:

Долгорочни диети богати со маснотии и шеќер
Прекумерна тежина и дебелина
Безалкохолен замастен црн дроб
Акутен хепатитис од каква било форма
Цироза на црниот дроб
При хроничен алкохолизам
За време на закрепнувањето на црниот дроб од оштетување од која било причина

Во текот на првите 8 недели од употреба на капсулите треба да се земаат 2 капсули дневно, а потоа по 1 капсула дневно. Капсулите се конзумираат со малку течност, при оброк.

За што е наменет MaxMedica Хепагард?
Капсулите содржат комбинација на биолошки активни соединенија кои придонесуваат за одржување на нормалната функција на црниот дроб.

Пакување: 30 капсули

Што содржат капсулите Хепагард?
Млечниот трн (Silybi marianum fructus) и неговата активна состојка силимарин се користат во третман на оштетувања, хронични воспалителни заболувања и при цироза на црниот дроб. Имаат хепатопротективно, хепаторегенеративно, антиинфламаторно, холеретично и антихолестатско дејство.

Артичоката (Cynara scolymus) е повеќегодишно растение од тропските предели. Клиничките студии покажуваат дека препаратите базирани на листови од артичока имаат корисен ефект врз дигестивните проблеми како што се диспепсија, надуеност, гадење и други дигестивни нарушувања, како и за намалување на крвните липиди при лесна до умерена хиперхолестеролемија.

Холин е состојка која се синтетизира во телото, но нејзините количини може да бидат недоволни. Претставува составен дел од фосфолипидот на клеточната мембрана, кој е претходник во синтезата на невротрансмитерот ацетилхолин.

Л-метионинот е есенцијална аминокиселина. Учествува во елиминација на метаболички производи во црниот дроб, како и во метаболизмот на мастите.

Витаминот Ц е најважниот антиоксиданс растворлив во вода. Неопходен е за синтеза на колагенот и други компоненти на сврзното ткиво. Има имунопротективно дејство.

Витаминот Б6 (пиридоксин, пиридоксал, пиридоксамин) спаѓа во групата витамини растворливи во вода. Значаен е во метаболизмот на протеини и аминокиселини.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ХЕПАГАРД X 30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products