MAXMEDICA ФЕРОФОЛ/30 капсули

325 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Зошто и кога да се употребуваат капсулите Ферофол од MaxMedica?
Се препорачува Ферофол како додаток во исхраната на:
– Жени во репродуктивна возраст
– Жени кои планираат бременост
– Бремени жени
– Спортисти
– Крводарители
– Луѓе кои не внесуваат доволно железо во исхраната

Препорачана употреба кај возрасни, бремени, доилки и деца до 12 години е 1 капсула дневно, независно од оброкот.

Третманот трае 3-5 месеци додека не се постигне нормална вредност на хемоглобинот. Примената треба да се продолжи уште неколку недели со цел да се складира повеќе железо. За бремени, се препорачува употреба во текот на целата бременост, со консултација со доктор.

За што е наменет MaxMedica Ферофол?
Ферофол содржи хелатно железо (железо бисглицинат) што овозможува максимална апсорпција со одлична гастроинтестинална толеранција.

Наменети за жени во репродуктивна возраст, жени кои планираат бременост и бремени жени, како и за спортисти, крводарители, луѓе кои не внесуваат доволно железо во исхраната.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ФЕРОФОЛ/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products