MAXMEDICA УНИСЕЛТЦЕР /10 кесички

220 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Природно решение за мачнини

Гел базиран на натриум алгинат, калциум карбонат, натриум бикарбонат и суви екстракти од овошје од индиска смоква, лист од маслинка, лист од нане, корен од сладунец, киви и лист од зелен чај.

Индикации

Се препорачува употреба на Униселтзер за:
Да се ​​неутрализира стомачната киселина
Во терапија на диспепсија
Во третманот на гастроезофагеална рефлуксна болест (ГЕРБ)
За ублажување на дигестивните проблеми

Пакување: 10 кесички

Начин на употреба: Возрасни – 1 кесичка после секој од двата главни оброка во денот или 1 кесичка навечер, пред спиење. Протресете ја содржината на кесичката и нежно отворете ја и испијте ја содржината.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA УНИСЕЛТЦЕР /10 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products