MAXMEDICA ПРОСТАСИН/30 капсули

Категорија: SKU: MXMDC-39

435 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Овој препарат ги олеснува проблемите со природното зголемување на простатата и проблемите со уринарниот тракт.

Благодарение на внимателно избраните природни состојки, му овозможувате нормални функции на организмот кои ја намалуваат болката во транзитните фази на минимум или целосно ја елиминираат. Простасин е насочен кон поддршка на мажите за време на периодот на природно зголемување на простатата.

Бидејќи содржи природен сув екстракт од ситноцветна млечика, витамин Ц, цинк и семки од тиква со највисок квалитет, производот Простатин носи идеална комбинација што помага да се решат природните проблеми што се јавуваат со текот на времето.

Простатата не мора да биде проблем

По четириесетата година, поради лошите животни навики (исхрана, стрес), доаѓа до бенигно зголемување на простатата, што резултира со бројни воспаленија на простатата. Простасин има превентивен ефект врз појавата на бенигно проширување на простатата.

Составниот дел на Простасин вклучува сув екстракт од ситноцветна млечика, кој го спречува дејството на ензимите чија прекумерна концентрација доведува до бенигно зголемување на простатата.

Сувиот екстракт од семки од тиква, ја спречува работата на ензимите што ги разградуваат машките хормони (андрогени) така што ги одржува на повисоко ниво на концентрација.

Повисоките нивоа на машки хормони овозможуваат нормално функционирање на простатата.

Ткивото на простатата и спермата имаат високи концентрации на цинк. При заболување на простатата, овие концентрации се значително помали. Семките од тиква се еден од најбогатите извори на цинк.

Цинкот ја стимулира синтезата на машкиот хормон (тестостерон) кој помага во ерекција и спречува формирање на бенигно зголемување на простатата. Недостатокот на цинк може да игра улога во развојот на неплодност на двата пола.

Витаминот Ц како антиоксиданс го комбинира дејството на другите компоненти на овој препарат.

Се препорачува да се користат капсули Простасин:

За нормално функционирање и одржување на здравјето на простатата
При третман на бенигна хиперплазија на простатата
За нервозен мочен меур
Со цел да се придонесе за нормална плодност и репродукција
За одржување на нормалното ниво на тестостерон во крвта

Начин на употреба: 1 капсула дневно, пред јадење.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ПРОСТАСИН/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products