MAXMEDICA ОМЕГА МАКС КИДС 100ml

450 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Омега Макс Кидс масло за деца

Омега Макс Кидс е течен додаток во исхраната на база на рибино масло, богато со омега-3 масни киселини. Содржи ДХА и EПA.

ДХА придонесува за одржување на нормалната функција на мозокот и одржување на нормалниот вид. Корисниот ефект се постигнува со дневно внесување на 250 mg DHA.

ЕПА и ДХА придонесуваат за нормално функционирање на срцето. Корисниот ефект се постигнува со дневна доза од 250 mg EPA и DHA.

Начин на чување:

Начин на чување на неотворениот препарат: да се ​​чува на температура до 25 ° C, во оригиналното пакување, заштитено од светлина и влага.

Начин на чување по првото отворање: По отворањето, чувајте го во фрижидер и консумирајте го во рок од 3 месеци. Кога рибиното масло се чува во фрижидер, може да се појави заматеност, ова не влијае на квалитетот на препаратот.

Индикации

Индикации за употреба на додатокот во исхраната, Омега Макс Кидс:

Осигурување на физиолошкиот развој на мозокот и видот кај доенчињата и малите деца
Осигурување на физиолошкиот когнитивен развој кај доенчињата и малите деца
Намалување на ризикот за создавање на дефицит од докозохексанонска масна киселина кај доенчињата и малите деца

Пакување: 100 мл

Начин на употреба:

Доенчиња од 6 месеци до 1 година – 1мл масло на ден ( доенчиња помали од 6 месеци, само по препорака на доктор)

– Од 1 до 3 години – 1,5 мл масло на ден
– Од 4 до 18 години – 2,5 мл масло на ден
– Лица постари од 18 години – 5мл масло на ден

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ОМЕГА МАКС КИДС 100ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products