MAXMEDICA ОМЕГА ВИТЕ 1000/60 капсули

320 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Како делува Омега Вита?

ЕPA и ДHA придонесуваат за нормално функционирање на срцето. Корисниот ефект се постигнува со внесување 250 мг EPA и DHA.

Витаминот Е и цинкот придонесуваат за заштита на клетките од оксидативен стрес. Цинкот придонесува за нормален метаболизам на масни киселини, јаглехидрати, метаболизам на витаминот А и макроелементи.

Цинкот придонесува за одржување на нормални коски, коса, кожа, нокти, вид. Исто така придонесува за нормална синтеза на протеини, функција на имунолошкиот систем како и нормална синтеза на ДНК и има улога во процесот на клеточна делба.

Индикации
Помага при:
Регулација на нивото на мастите во крвта
Го намалува ризикот од болести на срцето и крвните садови
Ослабена циркулација
Го зајакнува имунитетот
Депресија, стрес, промена на расположение
Бременост и планирање на бременост
Здрава кожа
Стари лица

Пакување: 60 меки желатински капсули

Начин на употреба: Се препорачува да се конзумираат 1-2 капсули дневно, со оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ОМЕГА ВИТЕ 1000/60 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products