MAXMEDICA МУЛТИ Б КОМПЛЕКС/50 таблети

160 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ги подобрува метаболичките функции во организмот и го поттикнува растот и квалитетот на косата, ноктите и кожата.

Мулти Б комплекс има усогласени дози на витамини од групата Б за да обезбедат идеални дневни количини на витамини потребни за квалитетно и оптимално функционирање на организмот.

Губење на витамин Б од телото

Витамините од групата Б се лачат од организмот на дневна основа, а различните фактори како што се стресот, алкохолот и различните диети дополнително ја забрзуваат нивната загуба. Поради се’ ова, витамини од групата Б мора редовно да се земаат, а доколку исхраната не покрива доволна дневна доза, тогаш е потребно организмот да се снабдува преку суплементација.

Индикации

Се препорачува примена на Мулти Б комплекс таблетите како додатен извор на витамините на Б комплекс.

Витамините Б комплекс се потребни:
За правилен раст и развој
За подобар метаболизам
За анемија предизвикана од недостаток на витамините Б12 и/или Б9
Стари лица
За правилна функција на нервниот систем
При голем стрес, психофизички напор или хроничен умор
Вегетаријанци
За подобрување на апетитот
Пушачи и лица кои конзумираат алкохол
За здрави коски, нокти и кожа
За зајакнување на имунитетот

Пакување: 50 таблети

Начин на употреба: Се препорачува конзумирање на 1 таблета дневно, во утринските часови

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МУЛТИ Б КОМПЛЕКС/50 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products