MAXMEDICA МЕНОФЛАВОН/30 капсули

Категорија: SKU: MXMDC-29

400 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ефективност на капсулите MaxMedica Мено Флавон

Овој препарат ги ублажува симптомите во менопауза, како што се напливи на топлина, несоница и раздразливост, намалувајќи ги ризиците за долгорочни последици што ги носат периодите пред, за време и по менопаузата.

Мено Флавон е на база на изофлавони од соја и ги ублажува симптомите во менопауза, како што се:

Напливи на топлина
Нервоза
Несоница
Ненадејни промени во расположението
Ослабено коскено ткиво
Губење на еластичноста на кожата
Намалено либидо
Како работи Мено Флавон?

Фитоестрогените од соја се најслични во својот состав со ендогени естрогени и нивниот внес е препознаен од телото како внес на естроген и со тоа ги ублажува тегобите.

Меѓу другото, изофлавоните ја инхибираат метаболичката активација на половите хормони и со тоа го намалуваат нивото на слободни хормони во организмот, со што се намалува ризикот од развој на малигни заболувања.

Исто така се препорачува како додаток на терапијата со остеопороза.

Индикации

Се препорачува да се користат капсули Мено Флавон во менопауза, со цел да се ублажат симптомите како што се:

Валунга (чувство на голема топлина)
Чувства на замор и исцрпеност
Промени во расположението
Нарушувања на спиењето и слаб сон
Како и намалување на ризикот од појава:
Остеопороза
Кардиоваскуларни заболувања
Состав

Пакување: 30 капсули

Начин на употреба: Се препорачува земање на 1 капсула дневно, во утринските часови.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МЕНОФЛАВОН/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products