MAXMEDICA МАКСОМУЦИЛ 600 10 ќеси

Категорија: SKU: MXMDC-31

250 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

МаксоМуцил 600 е формулиран врз основа на Н-ацетилцистеин (NAC), прополис, ехинацеа и витамин Ц.

Н-ацетилцистеин е силен муколитик, кој го разредува густиот, вискозен секрет и овозможува негово полесно исфрлање, што го враќа нормалниот проток на воздух низ дишните патишта и го олеснува дишењето. Н-ацетилцистеин, исто така, покажува антиоксидантна активност, со тоа што ги штити клетките од штетните ефекти на слободните радикали кои ја нарушуваат нивната структура и функција.

Прополисот придонесува за нормалната функција на имунолошкиот систем и благодарение на неговото природно антимикробно дејство, ја штити мукозната мембрана на респираторниот тракт од развој на бактериски, вирусни и габични инфекции. Прополисот содржан во МаксоМуцил е стандардизиран на 10% флавоноиди. Флавоноидите како основни активни принципи на прополисот се одговорни за неговото имуностимулаторно дејство и зајакнување на одбраната на организмот. Поради неговиот специфичен состав, не може да се развие отпорност на прополис.

Ехинацеата има имуностимулативно, антиинфламаторно и антисептично дејство. Ја зголемува одбраната на организмот со активирање на клетките на имунолошкиот систем одговорни за препознавање и елиминирање на патогени (бактерии, вируси) и придонесува за зајакнување на неспецифичниот имунитет.

Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, нормален метаболизам на енергијата и намалување на заморот и исцрпеноста.

Индикации
Продуктивна кашлица
Зголемена секреција во дишните патишта и отежнато дишење
Бактериски и вирусни респираторни инфекции придружени со кашлица

Пакување: 20 кесички

Начин на употреба: еднаш дневно содржината се раствора во пола чаша вода, се промешува и се пие веднаш. Се препорачува внес на поголема количина на вода во текот на денот.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МАКСОМУЦИЛ 600 10 ќеси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products