MAXMEDICA МАКСОМУЦИЛ 200 20 ќеси

Категорија: SKU: MXMDC-30

200 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

МаксоМуцил 200 е формулиран врз основа на Н-ацетилцистеин (NAC), прополис и витамин Ц.

Н-ацетилцистеин е силен муколитик, кој го разредува густиот, вискозен секрет и овозможува негово полесно исфрлање, што го враќа нормалниот проток на воздух низ дишните патишта и го олеснува дишењето. Н-ацетилцистеин, исто така, покажува антиоксидантна активност, со тоа што ги штити клетките од штетните ефекти на слободните радикали кои ја нарушуваат нивната структура и функција.

Прополисот придонесува за нормалната функција на имунолошкиот систем и благодарение на неговото природно антимикробно дејство, ја штити мукозната мембрана на респираторниот тракт од развој на бактериски, вирусни и габични инфекции. Прополисот содржан во МаксоМуцил е стандардизиран на 10% флавоноиди. Флавоноидите како основни активни принципи на прополисот се одговорни за неговото имуностимулаторно дејство и зајакнување на одбраната на организмот. Поради неговиот специфичен состав, не може да се развие отпорност на прополис.

Витаминот Ц придонесува за заштита на клетките од оксидативен стрес, нормален метаболизам на енергијата и намалување на заморот и исцрпеноста.

Како дејствува МаксоМуцил 200?

Помага при кашлање, придонесува за зајакнување на имунитетот и побрзо закрепнување
Разредува густа, вискозна секреција и овозможува полесно кашлање
Ги елиминира секретите од респираторниот тракт, овозможува нормален проток на воздух и олеснето дишење
Има имуностимулирачки ефект и ја зајакнува одбраната на организмот
Благодарение на своето антиоксидативно дејство, ги штити клетките од штетните ефекти на слободните радикали
Го забрзува закрепнувањето за време и по болеста
Спречува развој на суперинфекции и повторувања
Го олеснува чувството на замор, исцрпеност и истоштеност
Индикации

Продуктивна кашлица
Зголемена секреција во дишните патишта и отежнато дишење
Бактериски и вирусни респираторни инфекции придружени со кашлица

Начин на употреба:

Деца од 6 до 12 години: 1-2 дневно, содржината на 1 кесичка се раствора во пола чаша вода, се промешува и се пие веднаш.

Возразни и деца постари од 12 години: 2-3 пати дневно, содржината на 1 кесичка се раствора во пола чаша вода, се промешува и се пие веднаш.

Се препорачува внес на поголема количина на вода во текот на денот.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МАКСОМУЦИЛ 200 20 ќеси”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products