MAXMEDICA МАКСОГАСТ 50ml

650 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Течниот додаток во исхраната МаксоГаст е формулиран врз основа на мешавина од екстракти од 9 растенија кои работат заедно за да помогнат во симптомите на варење (надуеност, гасови, грчеви и болки во стомакот, чувство на ситост, гадење).

Проблемите со варењето на храната (дигестивни проблеми) често се поврзани и се појавуваат истовремено. Повеќето производи што се користат во терапијата дејствуваат само на една причина за дигестивниот проблем или неговиот симптом, додека MаксоГаст нуди синергетски пристап, брзо дејство, добро се поднесува и резултатите се чувствуваат веднаш.

Комбинацијата на екстракти од див анасон, камилица, роза, сладунец, ким, мелиса, ангелика, млечен трн и питомо нане содржани во MаксоГаст може да придонесе за:
Регулирање на цревната перисталтика
Нормална функција на абдоминалниот мускул
Релаксација на абдоминалните нерви
Намалување на надуеност и гасови
Смирувачки воспалителни процеси

MаксоГаст помага при:
Тешкотии при варење
Болки во стомакот и грчеви
Подуеност во стомакот
Гасови
Чувства на неиспразнетос
Гадење
MаксоГаст може да се користи и како помош за ублажување на симптомите што се јавуваат како резултат на функционална диспепсија и синдром на нервозно дебело црево.

Пакување: 50 мл

Начин на употреба: возрасни- 20 капки дневно три пати на ден пред или во текот на оброк, со малку течност.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МАКСОГАСТ 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products