MAXMEDICA МАГБЕТ/40 капсули

235 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Овој препарат придонесува за нормална функција на мускулите, срцето, нервниот и имунолошкиот систем.

Магнезиумот е состојка која му помага на телото да се справи со зголемениот напор и стрес, како и да се подготви за периоди на посебен напор. Покрај тоа, го зајакнува имунитетот, па затоа е и идеален за секојдневна употреба.

Без разлика дали сте на работа, имате спортски активности или секојдневно наидувате на стрес и напор, магнезиумот во комбинација со витамин Б е идеален сојузник за сузбивање на несаканите ефекти како што се вознемиреност, грчеви, раздразливост и намален имунитет.

За време на бременост и доење, како и кај постари лица или спортисти, постои зголемена потреба за магнезиум.

Индикации
Се препорачува примена на капсулите Магбет со цел да допринесат за:
Нормална функција на мускулите и срцето
Правилно функционирање на нервниот систем
Сочувување на психолошките функции и менталните перформанси
Намалување на уморот и исцрпеноста
Правилна функција на имунолошкиот систем и заштита на клетките од оксидативен стрес
Формирање на црвени крвни зрнца
Нормален метаболизам на железо
Одржување на енергетскиот метаболизам и рамнотежа на електролитите
Сочувување на видот, слузницата, коските, кожата, косата и забите
Синтеза на цистеин и метаболизам на хомоцистеин, протеини и гликогени
Регулација на хормонските активности, нормална синтеза и метаболизам на стероидни хормони, витамин Д и одредени невротрансмитери

Пакување: 40 капсули

Начин на употреба: Се препорачува земање на 1 капсула дневно

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA МАГБЕТ/40 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products