MAXMEDICA КОЕНЗИМ Q10 30mg/30 капсули

450 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Коензим Q10 делува како антиоксиданс, помага во работата на клетките во телото, како и на срцевиот мускул и крвните садови и ја зголемува целокупната виталност на телото.

Капсулите Коензим Q10 содржат 100% природен коензим Q10 со највисок квалитет.

Главната предност е што доаѓа во желатинска капсула, што го прави ефектот посилен и подолготраен. Течната формулација на го зголемува порастот на коензимот Q10 во плазмата и делува од 5 до 8 часа од моментот на внесување во телото. Наменет е за луѓе кои сакаат да ја одржат виталноста, со предиспозиции за срцеви проблеми и канцерогени промени, како и за сите постари од 40 години.

Четири клучни факти за коензим Q10:

Нашето срце бара големи количини на коензим Q10 за производство на енергија секој ден
Со текот на времето, количината на коензим Q10 што нашето тело природно го произведува, како и вкупното ниво, се намалуваат за дури 65%!
Со употреба на лекови за намалување на холестерол, нормалното ниво на коензим Q10 се намалува за дури 40%
Коензим Q10 може да се добие од исхраната, но не доволно за да се задоволат потребите на организмот.

Индикации

Се препорачува употреба на Коензим Q10:

При хипертензија
За правилна работа на срцевиот мускул
При хроничен замор
Со цел подобро искористување на енергијата
За зајакнување на имунитетот
Кај луѓе кои се на терапија со статин
На стари лица
За да се заштити телото од штетните ефекти на слободните радикали

Пакување: 30 меки желатински капсули

Начин на употреба: 1 капсула дневно, со оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA КОЕНЗИМ Q10 30mg/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products