MAXMEDICA ИМУНО КОМПЛЕКС МАКС X 20 кесички

340 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

За што е наменет MaxMedica Имуно Комплекс Макс?

Имуно Комплекс Макс е додаток во исхраната кој содржи витамин Ц, цинк, бакар, селен и бета-глукан (β-глукан). Витаминот Ц и микроелементите цинк, бакар и селен се неопходни за човечкото тело и мора да се земаат со храна или преку додатоци на исхрана, бидејќи не се создаваат во човечкото тело. Бета-глуканот е ферментирано диетално влакно, а соодветното внесување на ферментирани диетални влакна е важно за физиолошката функција на имунолошкиот систем.

Сите овие состојки на Имуно Комплекс Макс дејствуваат синергистички во одржувањето на физиолошката антиоксидантна одбрана на организмот и физиолошката функција на имунолошкиот систем.

Пакување: 20 ќесички

Како дејствува Имуно Комплекс Макс?

Имуно Комплекс Макс придонесува за нормална функција на имунолошкиот систем и ги штити клетките од оксидативен стрес. Витаминот Ц и бакарот придонесуваат за нормален метаболизам на енергијата. Витаминот Ц има улога и во создавањето колаген за нормална функција на ‘рскавиците, кожата, коските, забите, непцата и крвните садови и придонесува за намалување на заморот и исцрпеноста. Бакарот придонесува за нормална функција на нервниот систем и нормален транспорт на железо во телото. Селенот придонесува за нормална сперматогенеза. Цинкот придонесува за нормална плодност и репродукција, нормален киселинско-базен метаболизам и нормален метаболизам на јаглехидрати и макронутриенти.

Примена и употреба

Се преопрачува примена на Имуно Комплекс Макс при:

хроничен замор
исхрана заснована на високо обработена храна (исхрана со недостаток на витамин Ц, цинк, бакар, селен и диетални влакна)
долготрајна изложеност на загадувачи во животната или во работната средина
акутни инфекции на респираторниот тракт
долготраен престој во простории со неколку лица во текот на сезоната на акутни респираторни инфекции
акутни инфекции на други телесни локализации
хронични инфекции
Се употребува 1 ќесичка дневно, наутро на празен стомак половина час пред појадок или навечер пред спиење. Содржината на ќесичката се раствора во половина чаша вода и се пие веднаш. Производот е наменет за возрасни лица.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ИМУНО КОМПЛЕКС МАКС X 20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products