MAXMEDICA ЕНЗИНОРМ/20 капсули

380 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Примена и употреба на Ензинорм:
Се препорачува употреба на Ензинорм кај лица со потешкотии при варењето на храна како што се:
– Подуеност на стомакот
– Испуштање на гасови
– Желудочни тегоби
– Отежнато празнење на цревата

Препорачан начин на употреба е 1 гастрорезистентна капсула во текот на оброкот, 2 пати дневно. Капсулите треба да се голтаат цели.

За што е наменет MaxMedica Ензинорм?
Ензинорм, гастрорезистентна капсула, содржи комбинација на дигестивни ензими кои се состојат од: алфа амилаза (ги разградува скробот и гликогенот), протеаза (ги разградува протеините и пептидите во аминокиселини), целулаза (ги разградува целулозата и хитинот), липаза (помага во емулгирање и разградување на мастите) (бета-галактозидаза, го разградува млечениот шеќер), бромелаин (протеолитички ензим) и папаин (протеаза).

Ензинорм е всушност мешавина од дигестивни ензими од растително и микробиолошко потекло кои учествуваат во разградувањето и варењето на протеините, мастите и јаглехидратите. Покрај тоа, капсулата е од целосно растително потекло и е гастрорезистентна, што значи дека се разложува директно во цревата каде што е најпотребно.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ЕНЗИНОРМ/20 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products