MAXMEDICA ДЕВИТАЛ 2000 50 таблети

450 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Девитал 2000 содржи 2000 IU витамин Д3 во една таблета. Наменет за потребите на исхраната во случај на нарушена функција на имунолошкиот систем, остеопороза, миелопатија, мускулна хипотонија, автоимуни заболувања на тироидната жлезда, како и кај лица кои се недоволно изложени на сончева светлина.
Витамин Д3 е липосолубилен витамин неопходен за нормална апсорпција (искористување) на калциум и фосфор во организмот, правилен развој и минерализација на коските и одржување на нормалното ниво на калциум во крвта. Витаминот Д3 има имуномодулаторно дејство и се откриени помал број на инфекции кај луѓето на овој додаток на витамин. Недостаток на витамин Д3 може да предизвика миопатија, што се манифестира со мускулна слабост, дифузна болка во мускулите, како и тешкотии при одење.

Се препорачува при:
Нарушувања на функциите на имунолошкиот систем
Остеопороза
Миелопатии
Мускулна хипотонија
Автоимуни заболувања
Луѓе кои се недоволно изложени на сончева светлина

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ДЕВИТАЛ 2000 50 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products