MAXMEDICA ДЕВИТАЛ ДИРЕКТ 2000/30 кесички

540 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Devital Direct 2000 е формулиран врз основа на витамин Д3, кверцетин, селен и екстракт од овошје ацерола како природен извор на витамин Ц.

Витамин Д3 е липосолубилен витамин неопходен за правилен развој и минерализација на коските и одржување на нормалното ниво на калциум во крвта. Витаминот Д3 има имуномодулаторно дејство и се откриени помал број на инфекции кај луѓето на овој додаток на витамин.

Кверцетинот е биофлавоноид кој може да покаже антиоксидантни, антиинфламаторни, имуномодулаторни, антивирусни и антиалергиски ефекти. Антиалергиското дејство на кверцетинот се базира на неговата способност да ја блокира синтезата и ослободувањето на хистамин и на тој начин да ја олесни реакцијата на организмот кон алергените и да ги намали непријатните симптоми карактеристични за алергиите.

Селенот е суштински микроелемент кој придонесува за правилна функција на имунолошкиот систем, учествува во заштитата на клетките од оксидативно оштетување, како и во регулирањето на метаболизмот на тироидните хормони (тироидни хормони). Неговата употреба во пракса е честа кај болести на тироидната жлезда (нејзина хипофункција) или кај пациенти чијашто тироидна жлезда е хируршки отстранета.

Ацеролата е еден од најбогатите природни извори на витамин Ц. витамин Ц придонесува за нормална функција на имунитет и нервен систем, нормална психолошка функција, намалување на заморот и исцрпеност, создавање колаген кој е неопходен за функцијата на коските, ‘рскавицата и крвни садови. Ацеролата е исто така природен извор на биофлавоноиди, кои имаат корисен ефект врз биорасположивоста на витамин Ц.

Се препорачува да се користи Devital Direct 2000 кај:
Лице со нарушена функција на имунолошкиот систем
Остеопороза
Миопатии
Автоимуни болести на тироидната жлезда
Алергија
Луѓе кои се недоволно изложени на сончева светлина

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ДЕВИТАЛ ДИРЕКТ 2000/30 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products