MAXMEDICA ГИНКО 40/30 капсули

310 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Гинко 40 содржи 40 мг стандардизиран екстракт од гинко во една таблета. Гинко ја подобрува централната и периферната циркулација, покажува антиоксидативно дејство и на тој начин ги штити нервните клетки и клетките на крвните садови од оштетување предизвикано од оксидативен стрес. Неговата употреба се препорачува со цел да се подобрат когнитивните функции (концентрација, меморија, учење, внимание), вртоглавица и тинитус, нарушена циркулација, болка и грчеви во нозете, стари лица и студенти.

Употреба: 1 капсула 2 пати на ден, за време на оброк, со многу течности.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ГИНКО 40/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products