MAXMEDICA ГИНКО ФОРТЕ/30 капсули

295 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Овој препарат придонесува за подобрување на општата состојба на мозочните активности и циркулација на главата, рацете и нозете.

Гинко Форте ја подобрува состојбата на мозочна активност, концентрација и меморија. Се препорачува за луѓе кои имаат проблеми со циркулацијата на крвните садови во главата, како и за оние со проблеми со периферна циркулација на рацете и нозете.

Гинко Форте за секој ден

Диететски производ кој со синергистичко дејство на екстракт од гинко билоба, витамини Б6, Б12 и фолна киселина (витамин Б9), има корисен ефект врз циркулацијата на мозокот и развојот на нервните клетки. Гинко ја подобрува меморијата и другите активности на мозокот, има благ антидепресивен ефект и е корисен за луѓето кои страдаат од мигрена.

MaxMedica Гинко Форте ви носи идеална количина на состојки за дневните придобивки и здравјето на вашето тело.

Капсулите Гинко Форте се препорачуваат како помош при:
Слаба меморија
Намалена концентрација
Нарушена циркулација и болка во нозете
Лица кои страдаат од депресија

Пакување: 30 капсули

Начин на употреба: се препорачува употреба на 1 капсула дневно, во утринските часови.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ГИНКО ФОРТЕ/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products