MAXMEDICA ВИТАМИН Д3/100 таблети

366 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

За што е наменет MaxMedica Витамин Д3

Витамин Д3 на MaxMedica е формулиран да содржи 10mcg витамин Д3 (400IU) во една таблета.

Витаминот Д3 е витамин што се раствора во масти и придонесува за нормалната апсорпција на калциумот и фосфорот во организмот, и нормално ниво на калцуим во крвта. Неопходен е за правилна минерализација на коските и забите, како и за нормалното функционирање на мускулите и имунолошкиот систем. Витаминот Д3 има имуномодулаторно дејство и утврден е помал број на инфекции кај луѓето кои го внесуваат овој витамин како додаток.

Индикации

Се препорачува примена на таблетите со витамин Д3:

За одржување на здравјето на коски и заби
Стари лица
Лица кои не се доволно изложени на сончева светлина
Превентивно за зајакнување на имунитетот
За одржување на нормална функција на мускулите.

Пакување: 100 таблети

Начин на употреба: Препорачливо е да се конзумира 1 таблета дневно, со оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA ВИТАМИН Д3/100 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products