MAXMEDICA Б12 НЕУРО МАКС/30 капсули

545 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Зошто капсулите Б12 Неуро Макс?
Се препорачува примена на капсулите Б12 Неуро Макс:
– За нормално функционирање на нервниот систем
– Во мегалобластна (макроцитна) анемија
– За синтеза на генетски материјал (ДНК и РНК) и аминокиселини
– За правилен раст и развој
– За производство на енергија (за хроничен замор, малаксаност)

Препорачливо е да се конзумира 1 капсула дневно , во утринските часови.

За што е наменет MaxMedica Б12 Невро Макс?
Капсулите Б12 Невро Макс ја помагаат работата на нервниот систем, ја подобруваат циркулацијата и го зајакнуваат имунитетот.

Овој производ е формулиран врз основа на витамин Б12, фолна киселина и биотин. Синергетскиот ефект на овие активни состојки придонесува за подобрување на периферната и церебралната циркулација, додека витаминот Б12 помага во формирање на црвени крвни зрнца и учествува во процесите на пренесување на нервниот импулс.

Витаминот Б12 како интегрална состојка на Б12 Неуро Макс придонесува за: нормално производство на енергија, нормално функционирање на нервниот систем, нормален метаболизам на хомоцистеин, нормална психолошка функција, нормално производство на црвени крвни клетки, придонесува за нормално функционирање на имунолошкиот систем, намалување на заморот и исцрпеноста.

Витаминот Б12, исто така, игра улога во процесот на поделба на клетките.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA Б12 НЕУРО МАКС/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products