MAXMEDICA БЕБИ Д3/30 капсули

225 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Baby D3 twist off капсули

Состав:
– Витамин Д ( во облик на cholecalciferol ) 100mcg
Примена
– Витамин Д3 допринесува за нормално функционирање на имуниот систем кај децата и нормален раст и развој на коските. Исто така допринесува за правилна ресорпција на калциум и фосфор, одржување на нормални коски, заби и нормална функција на мускулите
Начин на употреба
– 1 капсула дневно, од осмиот ден до навршена една година. Твист оф капсулата внимателно да се извади од блистерот. Со една рака да се фати долниот дел од капсулата, а со друга горниот дел ( капата). Горниот дел на капсулата ( капата ) да се заврти, повлече и да се отстрани. Отворената капсула да се држи исправено, со цел да се спречи излевање на содржината. Доколку се излие дел од содржината, капсулата може да биде лизгава и може да ви се лизне од раце. Отворената твист оф капсула да се притисне и содржината да се истисне во лажичка или да се помеша со млеко.
Никогаш немојте да ја ставате целата капсула на детето во уста. Истиснете ја нејзината содржина во лажичка и така доближете ја до устата на бебето.
После навршена една година, Беби Д3 треба да се дава само во тек на зимските месеци (од октомври до март).

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA БЕБИ Д3/30 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products