MAXMEDICA АСТАМАКС/60капсули

1,450 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

За што е наменет производот AстаМакс?

Покрај соиното масло, АстаМакс содржи и астаксантин, најсилниот и најчесто тестираниот природен антиоксиданс за нормално функционирање на организмот.

Астаксантинот има посилно дејство од другите антиоксиданти:

Делува 6000 пати појако од витамин Ц
550 пати повеќе од катехинот во зелениот чај
550 пати посилно дејство од витамин Е
75 пати посилно дејство од алфа липоинската киселина
40 пати посилно дејство од бета каротенот
Го регулира холестеролот, ја негува кожата, видот, зглобовите и мускулите, помага за зачувување на менталниот капацитет.

Антиоксидативно, кардио, невропротективно,антиинфламаторно, имуностимулативно дејство, како и ефект против стареење, со зголемена плодност кај мажите и липидниот профил што ни укажува на широкиот спектар на примена на АстаМакс .

Како делува астаксантинот?

Го намалува оксидативниот стрес и воспалението , го подобрува липидниот профил и протокот на крв на ниво на капилари и на тој начин го намалува крвниот притисок кај луѓето со хипертензија.
Како антиоксидантен антиинфламатор-астаксантинот ги штити мускулите, го намалува заморот и ја зголемува издржливоста.
Придонесува за здрав и убав изглед на кожата, со што се зголемува нејзината хидратација, еластичност и се ублажува видливоста на брчките. Исто така се користи за заштита на кожата од сонцето, со цел да се спречи нејзиното оштетување од УВ зрачење.

Примена и употреба

АстаМакс меките желатински капсули делуваат антиоксидативно и допринесуваат за одржување на нормална функција на голем број ткива и органи. Се препорачува нивна употреба со цел:
– Одржување на нормален крвен притисок и нормално ниво на холестеролот во крвта
– Зачувување на менталните перформанси
– Подобра функција на зглобовите
– Нега и заштита на кожата
– Зачувување на видот
– Зголемена издржливост
– Позитивни ефекти во терапијата за стерилност кај мажите

Употреба: 1 мека капсула дневно со оброк кој содржи масти. (Може и со маслиново масло)

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA АСТАМАКС/60капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products