MAXMEDICA АКТИВЕН ЈАГЛЕН x 20 капсули

235 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Активен јаглен добиен со карбонизација на лушпите на кокосовиот орев.

Aktivni ugalj капсулите се форулирани на база активен јаглен добиен со карбонизација на лушпите од кокосовиот орев, па така секоја капсула содржи 250 mg од оваа супстанца.
Се препорачува за примена за намалување на прекумерната акумулација на гасовите во цревата. Активниот јаглен придонесува за намалување на надуеноста по јадење. Корисниот ефект се постигнува ако 1 грам активен јаглен се зема најмалку 30 минути пред оброк и 1 грам кратко по оброют.
Активен јаглен добиен со карбонизација на лушпите на кокосовиот орев.Состав на производот:
– НРВ не е востановен
Начин на употреба:
Кај проблеми со дигестија: по потреба да се земе 2-3 капсули. 3-4 пати на ден. Доколку е потребно, содржината на капсулите може да се промеша во чаша вода и да се испие. При надуеност по оброк: да се земе 1 (4 капсули) 30 минути пред и 1 (4 капсули) непосредно по оброют.
Деца помлади од З години:
I капсула дневно во консултација со лекар. Содржината на капсулата да се промеша во чаша вода и да се испие.
Пакување: 20 капсули

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “MAXMEDICA АКТИВЕН ЈАГЛЕН x 20 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products