LO BELLO Baby biscuits Gluten Free 4m+

Категорија: SKU: LBLL-3

196 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Препорачана возраст – од 4 месеци. Создадени од житарки кои природно не содржат глутен. Не содржат траги од глутен, млеко, мед, јајце, соја. Начин на употреба: додадете неколку бисквити во течноста што бебето вообичаено ја консумира (зовриена вода, чајче, АД или мајчино млеко) или во овошната кашичка и добро промешајте рачно или со блендер додека не се добие хомогена смеса. Кога бебето ќе почне да јаде само, можете да му дадете Lo Bello бисквитче директно од пакувањето, тие брзо се топат и се погодни за држење во малите бебешки рачиња.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “LO BELLO Baby biscuits Gluten Free 4m+”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products