LIVSANE МАГНЕЗИУМ шумечи таблети/20

85 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

МК LIVSANE Магнезиум

со вкус на црна рибизла

20 шумливи таблети

 

ДОДАТОК НА ИСХРАНА СО МАГНЕЗИУМ И ЗАСЛАДУВАЧИ

 

Без глутен и лактоза. Не содржи состојки од животинско потекло и без дополнителни шеќери.

 

Состојки:

Закиселувач: лимонска киселина, регулатор на киселост: натриум хидроген карбонат, магнезиум карбонат, средство за полнење: сорбитол, арома, цвекло во прав, засладувач: натриум цикламат, сахарин-натриум, боја: рибофлавин.

Да се чува на места недостапни за деца.

Да се чува на суво место,  до 25°С.

Чувајте го пакувањето добро затворено.

 

Препорака:

Испијте една таблета растворена во чаша вода (200ml) два пати на ден.

Препорачаната дневна доза не смее да се надминува.

Додатоците во исхрана не треба да се употребуваат како замена за балансирана и разновидна исхрана.

 

Состав:

  на 2 таблети % ПДВ
Магнезиум 375 mg 100

*ПДВ- Препорачан дневен внес

 

Пакување: 20 шумливи таблети

Нето тежина: 82 g

Употребливо до/серија: обележано на пакувањето

Произведено во Германија од: Sanotact GmbH, Hessenweg 10, 48157 Munster, Германија

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “LIVSANE МАГНЕЗИУМ шумечи таблети/20”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products