LABORATOIRES NOVEXPERT MAGNESIUM ФЛУИД

Категории: , SKU: BLLN-21

1,350 ден

(0 reviews)

КАКО ДА СЕ КОРИСТИ: Нанесете точки по целото лице и масирајте со нежни кружни движења, до целосно впивање во кожата. Мала количина од производот е доволна. Оставете простор од 5 минути по нанесувањето на флуидот, пред шминкањето.

Фреквенција на употреба: еднаш или двапати дневно (наутро и/или навечер).

999 на залиха

Опис

За кожа со зголемена сензитивност.

Чувствувате нелагодност, жештина и затегнатост? Сензитивната кожа е „бунтовна“ и си бара стручна нега. „Анти-стрес“ формула, развиена од нашите „најзен“ доктори.

единствен бренд во светот, чии производи се истовремено 100% природни, дерматолошки и хипоалергенски
производи формулирани од доктори
погодни и комплетно безбедни за бремени жени и доилки
произведени во Франција
вегански производи

ПРИКАЗНАТА ЗА VELVETY HYDRO-BIOTIC FLUID

Речиси две третини од жените кажуваат за себе дека имаат сензитивна кожа, главно заради стресот на кожата како фактор.

Вашата кожа претставува продолжеток на вашиот мозок. Речиси 200 микроскопски нервни влакненца по см2 се распространети преку целата кожа и се поврзани со мозокот! Психолошкиот стрес или „агресијата“ врз кожата од разни козметички состојки и препарати се доволни за да предизвикаат хиперстимулација на овие влакненца, водејќи до црвенила и иритации како резултат.

Зошто тогаш да не го реплицираме ова во вид на третман? Во оваа нежна течност, ќе ја најдете елитата на „анти-стрес“ активните состојки: магнезиум и новаксилин (патент на Novexpert), кои ја намалуваат хиперактивноста на нервните влакненца за 35%. Со нанесување на третмани на база на магнезиум, вашата кожа ќе ужива во нејзините секојдневни „јога сесии“!

Бројка – 320

320 км/ч е брзината со којашто вашите нервни влакненца се поврзуваат со мозокот. Со други зборови, една многу интимна и инстантна врска.

РЕЗУЛТАТИ:

ПОУДОБНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како поудобна по 28 дена употреба.

ПОМЕКА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како помека по 28 дена употреба.

ПОЗАШТИТЕНА КОЖА*

96% од волонтерите си ја забележале својата кожа како позаштитена по 28 дена употреба.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “LABORATOIRES NOVEXPERT MAGNESIUM ФЛУИД”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products