LA ROCHE TOLERIANE SENSITIVE RICHE 40ml

1,041 ден

(0 reviews)

Да се нанесува на лицето и вратот наутро и навечер.
Кремаста текстура за сува чувствителна кожа.

999 на залиха

Опис

Кога кожата е чувствителна, нужно е не само обновување на површинската бариера, туку и зачувување на нејзината микробиомна бариера – невидлива бариера која природно ја штити кожата.
– 48 часа хидратација. Ја обновува и штити бариерата на кожата.
– Интензивно смирува. Делува против иритација. Ја ослободува кожата од затегнување, пецкање, сувост и повремено црвенило. За чувствителна сува кожа. Затегнување, пецкање, сувост, црвенило.

СМИРУВАЧКИ ЗАШТИТНИ АКТИВНИ СОСТОЈКИ.
[Глицерин] хидрира и до 48 часа. [Карите масло] ја обновува и штити кожната бариера. [Витамин Б3] интензивно смирува. [La Roche-Posay термална вода] делува против иритации на кожата.
0% парфеми и алкохол. Некомедогена.
Делува против иритации и надразливост. Висока толеранција, погодна дури и за бебиња.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “LA ROCHE TOLERIANE SENSITIVE RICHE 40ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products