LA ROCHE TOLERIANE SENS UNIF MEDIUM крем 50ml

Категорија: SKU: LRCH-71

1,174 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

A ROCHE-POSAY TOLERIANE SENSITIVE MEDIUM тониран крем 50ml.

Смирувачка хидратантна нега која го коригира тенот.
Нов хибриден производ за нега на кожата. Комбинира смирувачка ефикасност на TOLERIANE SENSITIVE CRÈME и моментално високо пигментирано прикривање на TOLERIANE SENSITIVE LE TEINT CRÈME, збогатено со термална вода.
Ја покрива, хидрира и штити кожата, која е моментално смирена и се олеснува црвенилото.
Тестирано под дерматолошка и офталмолошка контрола.
Црвенилото е моментално видливо наламено. Тенот е видливо рамномерен, без ефект на маска *.
Непријатноста на кожата е намалена *.
Обоен слој: чисти минерални пигменти. Овозможува брзо и природно покривање.
Долгорочно: Го намалува црвенилото и чувствителноста на кожата. Тонирањето на кожата доведува до ефект на природен совршен тен.
Хидрантна и смирувачка текстура, немасно млеко за навлажнување, ја подобрува и ја храни кожата. Не-комедогена.
Блага до средна покриеност, 2 универзални нијанси.
Лесна текстура што лесно се шири, веднаш смирува и освежува, поттикнува редовно користење. Резултатот е светло и природно покривање без блокирање на порите и ефект на маска. Се изедначува и смирува.
• Нанесете секојдневно на лицето и вратот. Нежно масирајте го производот со вашите раце од двете страни на лицето, почнувајќи од челото до носот, образите и брадата секогаш од триење на средината нанадвор.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “LA ROCHE TOLERIANE SENS UNIF MEDIUM крем 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products