LA ROCHE NUTRITIC INTENSE RICH крем 50ml

Категорија: SKU: LRCH-152

1,505 ден

999 на залиха

Опис

La Roche-Posay NUTRITIC INTENSE RICH

 • Интензивно ја навлажнува и ја храни сувата кожа.
 • Без парабен
 • Дневно решение за многу сува и чувствителна кожа.
 • За жени или мажи со многу сува и чувствителна кожа склона кон затегнатост
 •  100% хипоалергично 
 •  Некомедоген
 •  Висока концентрација на одбрани состојки и термална изворска вода
 • Минимални состојки и мирис
 • Тестирано на чувствителна кожа
 • Nutritic Intense помага да се смири и исхрани сувата кожа, намалувајќи го чувството на затегнатост и помагајќи да се зајакне природната бариерна функција на кожата.
 • Обвивна, богата кремаста текстура.
 • Сувата и чувствителна кожа интензивно се навлажнува, храни и смирува.
 • Помага да се зголеми еластичноста на кожата.
Anni FarmСè уште нема оценки!
 • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products