LA ROCHE Anthelios Pigment Correct Daily Tinted Cream SPF50+ 50ml-medium

Категории: , SKU: LRCH-156

1,760 ден

999 на залиха

Опис

La Roche-Posay Anthelios Pigment Correct Дневен затемнет крем SPF50 + 50ml,

Дневен крем за сончање со висока заштита од ултравиолетови зраци, кој видливо ја коригира хиперпигментацијата. Формулиран е за чувствителна кожа, нерамни тонови на кожата и хиперпигментација.

Збогатен е со ниацинамид, процерад и минерални пигменти. Клинички докажано заштитува од изложување на УВ сонце и ја намалува појавата на пигментација, несовршености и нерамномерен тон на кожата.

За секојдневна употреба, нанесете на чиста кожа, на крајот од вашата рутина за нега на кожата, 30 минути пред изложување на сонце.

Исто така, се препорачува да се избегнува пределот околу очите.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products