LA ROCHE Anthelios Oil Correct SPF50 50ml

Категории: , SKU: LRCH-157

1,760 ден

999 на залиха

Опис

Anthelios Oil correct е сончев заштитник со SPF50 + фактор кој ги намалува порите и ги коригира несовршеностите со ефект на матирање.

Дневен крем за сончање со висока заштита од ултравиолетови зраци.

Формулиран е за масна кожа, нерамни тонови на кожата и хиперпигментација. Збогатен е со ниацинамид, процерад и минерални пигменти.

Клинички докажано заштитува од изложување на УВ сонце и ја намалува појавата на пигментација, несовршености и нерамномерен тон на кожата.

За секојдневна употреба, нанесете на чиста кожа, на крајот од вашата рутина за нега на кожата, 30 минути пред изложување на сонце.

Исто така, се препорачува да се избегнува пределот околу очите.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products