LA ROCHE Anthelios Dry Touch Gel-Cream SPF50+ 50ml

Категории: , SKU: LRCH-155

1,162 ден

999 на залиха

Опис

 La roche posay anthelios xl spf50 [+] гел-крем за сув допир против сјај е крем за сончање со висока заштита (UVB SPF50 и UVA PPD31) погоден за потребите на комбинираната до мрсна кожа.

Развиена со сува текстура на допир, го апсорбира вишокот на себум производство на Т зоната. Во исто време обезбедува матичен допир против сјај.

Карактеристики Текстура: гел-крем;

Проблеми со кожата: изложување на сонце, мрсна кожа;

Време на апликација: наутро и во текот на денот;

Возраст: 10+;

Тип на кожа: мрсна до комбинирана, вклучително и чувствителна;

Главни придобивки: штити од сончево зрачење, многу водоотпорен; Формулиран без: парабени.

Главни состојки Tinosorb S, Mexoryl XL, Avobenzone и Octrocrylene помагаат да се заштитат од широк спектар на зрачење со цел да се спречи стареење, изгореници и други оштетувања од сонцето;

Погоден за чувствителна кожа која толерира парфимирани формули, овој крем за сончање е совршен за секојдневна употреба и како прајмер за шминка.

Како да се користи La roche posay anthelios xl spf50 [+] гел-крем за сув допир против сјај?

Се нанесува секој ден по хидратантна кожа. Во случај на интензивна и продолжена изложеност на сонце (како на плажа, базен и планинарење), се повторува на секои 2 часа или после капење и силно потење. Избегнувајте ја контурата на очите.

Отстранете ги соларните филтри за лице со средство за чистење лице.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products