LA ROCHE ANTHELIOS ANTI-SHINE FRESH MIST SPF50+ 75ml

Категории: , SKU: LRCH-154

1,025 ден

999 на залиха

Опис

ЧУВСТВЕНА МРСНА КОЖА ВИСОКА ЗАШТИТА. МАТИФИРАЊЕ. ШТО Е ТОА ANTHELIOS INVISIBLE

FRESH MIST SPF50 обезбедува широк спектар и висока заштита (UVA, UVB) и помага да се заштити од некои штети од инфрацрвена боја и загадување.

Невидливи. Водоотпорен. Брза апсорпција со мат финиш.

КАКО СЕ АПЛИЦИРА: Нанесете го како последен чекор од режимот за нега на кожата. Погоден за употреба под шминка. Нанесете го производот за сончање непосредно пред изложување. Повторно нанесувајте често и великодушно за да ја одржите заштитата, особено по потење или пешкир.

Надворешна употреба. Прекумерното изложување на сонце е опасно. Дури и кога користите производ за заштита од сонце бидејќи не обезбедува 100% заштита.

Чувајте ги бебињата и малите деца подалеку од директна сончева светлина. ТЕКСТУРА

Брза апсорпција.

Чувство на гола кожа. Не-мрсна. Не се лепи. Нема бели траги. Со термална вода од La Roche-Posay КЛУЧНИ ПРИДОБИВКИ Висока заштита. Матизирачки. Финиш против сјај. За чувствителна кожа, кожа чувствителна или нетолерантна на сонце.

Погоден е и за алергиска кожа на сонце. Некомедоген.

НАУКАТА ЗАД XL-PROTECT, патентирана технологија за филтрирање, обезбедува заштита со широк спектар, многу висока UVA/UVB и помага во заштитата од штети предизвикани од загадување и инфрацрвени зраци. Тестирано под дерматолошка контрола.

Алергиски тестиран. Без паравбени.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products