INNVENTA UROLITINN RASTVOR/600ml

Категорија: SKU: INNVNT-17

1,405 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Биоактивен растителен комплекс за превенција и елиминација на сите типови на калкулуси од уринарниот тракт.

– Докажано ефикасен за превенција и лекување на уролитијаза
– Стимулира диуреза и олеснува отстранување на кристали на соли и камења од уринарен тракт
– Контролира болка и елиминира спазми (грчеви) од уринарен тракт
– Превенира повторно формирање на калкулус (камен) после
отстранување од уринарен тракт, без оглед на неговото потекло
– Доведува до општо подобрување на состојби кај дисурија, полиурија, ноктурија, отежнато мокрење, намален притисок на мокрење и уринарна инконтиненција

Активни состојки / 60 ml (дневна доза):
Деклариран состав на хидролати од:
• Херба од коњска опашка 342 mg
• Херба од
црвен песочник 198 mg
• Лист од болдо 168 mg
• Цвет од опунтиа 102 mg
• Цвет
од планински чај 102 mg
• Лист од рузмарин 102 mg
• Ризом од троскот 102 mg
• Лист од маточина 102 mg

Дозирање – употреба:
Два пати дневно по 30 ml (две лажици) растворени во пола чаша вода, да се испијат
најмалку 15 минути пред оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA UROLITINN RASTVOR/600ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products