INNVENTA R-LIPOINN/30x150mg капсули

758 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

R – алфа липоична киселина најсилен природен антиоксиданс

– Ги ублажува симптомите на дијабетична полиневропатија: намалува болка и непријатни сензации
– Нормализира микроциркулација – подобра исхрана на нервните клетки и подвижност на екстремитетите
– Подобрува реакција на ткивата на инсулин и поттикнува согорување на глукоза во клетките
– Одржува и регенерира други антиоксиданси во организмот, го забавува стареењето
– Докажано поголема биорасположивост во однос на рацематот, моќен антиоксиданс
– DR caps™ – иновативна целулозна ацидорезистентна капсула

Активни состојки / 1 гастрорезистентна капсула:
Натриумова сол на R-алфа липоична киселина 187,50 mg, од кои
R-алфа липоична киселина 150 mg

Дозирање – употреба:
Терапија на дијабетична полиневропатија: 2 капсули на ден со чаша вода, еден час пред или два часа после оброк.
Антиоксидативна терапија: 1 капсула на ден со чаша вода, еден час пред или два часа после оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA R-LIPOINN/30x150mg капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products