INNVENTA MIOCYSTINN FERTILE/20 кесички

Категорија: SKU: INNVNT-10

707 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Природно решение за лекување на синдромот на полицистични јајници

– Ја намалува инсулинската резистенција
– Воспоставува хормонска рамнотежа
– Го регулира менструалниот циклус и овулацијата
– Го стимулира растот на фоликули и го подобрува квалитетот на ооцити
– Ја регулира неплодноста како последица на PCOS
– Ги намалува последиците од хиперандрогенизам
– Го регулира липидниот статус
– Без несакани ефекти

Активни состојки / 2 кесички (дневна доза):
Мио-инозитол 1,1 g, Д-хиро-инозитол 0,3 g, Фолна киселина 1% на Д-манитол 48,00 mg,
од кои фолна киселина 400μg.

Дозирање – употреба:
Да се раствори содржината на 1 кесичка во чаша вода и да се испие, два пати дневно.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA MIOCYSTINN FERTILE/20 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products