INNVENTA GRAMINN/10 супозитории

Категорија: SKU: INNVNT-5

494 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Иновативен пристап во третман на простатитис

– Единствена тераписка опција за локален третман на сите видови простатитис
– Силно антиинфламаторно дејство кое овозможува брзо ослободување на симптомите
– Создава заштитна бариера која ја забрзува епителизацијата и спречува навлегување на патогени од ректумот
– Превенира настанување на едем и фиброза кај хронични инфламации
– Ефикасно ги регулира симптомите при аноректални заболувања
– Докажан механизам на дејство
– Без потенцијални интеракции и несакани ефекти

Активни состојки:
Graminex® NAXTM 7% (екстракт на поленов прав од ‘рж), натриум-хијалуронат,
липосолубилен екстракт од црн слез (Malva sylvestris L.), липосолубилен
екстракт од невен (Calendula officinalis L.), липосолубилен екстракт од алое
(Aloe barbadensis M.), есенцијално масло од каранфилче (Eugenia caryophyllus),
витамин Е и витамин А.

Дозирање – употреба:
Една супозиторија на ден. Најдобро е да се аплицира навечер, пред спиење

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA GRAMINN/10 супозитории”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products