INNVENTA GRAMINN/10 капсули

Категорија: SKU: INNVNT-4

758 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ново решение за зачувување на нормална функција на простатата

– Докажана ефикасност во третман и контрола на бенигна хиперплазија на простата (БПХ)
– Клинички докажано ги намалува непријатностите кај небактериски простатитис и еректилна дисфункција
– Подобрува квалитет на живот
– Без несакани дејства
– Комфорна примена – 1 капсула на ден

Активни состојки:
– Graminex® G60® – Flower Pollen Extract™, прашок 240 mg,
– Graminex® GFX™ 7% – Flower Pollen Extract™, прашок 12 mg.
– Содржи чист екстракт на поленов прав од ‘рж, Secale cereale, кој претставува фитотерапија за лекување и контрола на бенигна хиперплазија на простата и официјално во водичот на EAU.

Дозирање – употреба:
1 капсула дневно со 2 dl вода, после оброк.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA GRAMINN/10 капсули”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products