INNVENTA FORTICOLINN/15 кесички

Категорија: SKU: INNVNT-3

1,062 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Иновација за здрави и цврсти коски

– Иновација во превенција и лекување на остеопенија и остеопороза
– Единствен препарат кој стимулира создавање на органски и неоргански матрикс
– Докажано ја зголемува коскената густина
– Го намалува ризикот од појава на нови фрактури
– Безбеден за долготрајна употреба
– Комфорна примена

Активни состојки / 1 кесичка (6,16 g) дневна доза:
FORTIBONE® биоактивни колагенски пептиди 5,00 g, Калциум-лактат 1,14 g, од кои калциум 200 mg

Дозирање – употреба:
Да се раствори 1 кесичка во 200 ml течност (вода или овошен сок).

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA FORTICOLINN/15 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products