INNVENTA D-MANOZINN/10 кесички

Категорија: SKU: INNVNT-1

637 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Овозможува лесна и брза елиминација на бактеријата E.coli од уринарниот тракт

– Ефикасен кај акутни ИУТ, како и за лекување и превенција на рекурентни ИУТ
– Брзо и лесно ослободува од чувство на непријатност
– Стимулира активност на имуниот систем
– Одлична подносливост
– Нема несакани ефекти
– Безбеден за деца, бремени жени и доилки
– Погоден за дијабетичари со контрола на гликемија

Активни состојки – 1 кесичка (2,09 g):
Д-маноза 2,00 g, Витамин Ц 20,00 mg, Цинк 2,40 mg.

Дозирање – употреба:
– Акутна инфекција: 3 дена на секои 4 часа по 1 кесичка растворена во чаша вода или сок, после тоа 1 кесичка двапати дневно.
– Превенција: 1 кесичка растворена во чаша вода, еднаш дневно.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “INNVENTA D-MANOZINN/10 кесички”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products