HORMOCENTA Multi Protect Cream SPF15 50ml

Категорија: SKU: HRMCNT-4

672 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Комплетна заштита од стареењето на кожата предизвикано од UVA и UVB зраци (SPF заштитен фактор 15). Пчелин восок, шеа и макадамиа кои ја негуваат кожата и ја штитат од дехидратација Витаминот Е дополнително ги неутрализира слободните радикали кои предизвикуваат оштетување на клетките. Комплексот за заштита на DNA и клетките составен од состојки со научно докажан ефект помага во поправање на клетките кои се оштетени од УВ-зраци.Начин на употреба: се нанесува рамномерно на исчистена кожа на лицето и вратот во текот на денот, за заштита од УВ зраците. Се аплицира пред да се нанесе вообичаениот производ за нега на кожата.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “HORMOCENTA Multi Protect Cream SPF15 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products