Hawaiian Spirulina pacifica 500mg/ 100 таблети

1,090 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Ако штотуку започнувате да земате Hawaiian Spirulina, изградете ја дозата постепено:
– Првите два дена земајте по 1 таблета дневно.
– Наредните два дена земајте по 2 таблети дневно.
– Наредните два дена земајте 3 таблети дневно, итн., се додека не ја постигнете потребната доза од 3-6 таблети днавно.
– Земајте ги таблетите со вода непосредно пред оброците.
– Може да ја земате дневната доза целосно наутро или поделена во текот на денот.
– Подобро е да не се зема Hawaiian Spirulina навечер. Инаку ќе бидете многу активни кога ќе сакате да спиете. Тоа секако е решение ако треба да работите доцна во ноќта или ако треба да одите на забава. 65% лесно сварлив протеин
23 пати повеќе железо од спањаќот
25 пати повеќе бета-каротен од морковот
5 пати повеќе калциум од млекото
енергија за сите возрасти
Спирулина е модро-зелена микроалга која се консумирала уште од времето на древните Ацтеки. Таа содржи извонредна комбинација на преку 100 важни хранливи состојки. Тие се во својата изворна форма, без додатоци. Идеална за сите оние кои сакаат целосен прехранбен додаток наместо вештачки извори на храна.

ЗОШТО ЛУЃЕТО ЈА УПОТРЕБУВААТ HAWAIIAN SPIRULINA И ЈА НАРЕКУВААТ СУПЕР ХРАНА?

Најдобар природен извор на биолошко железо (65 пати повеќе од спањаќот) и селен
35 пати поголема концентрација на бета каротен од морковот
3 пати повеќе витамин Е отколку во пченичните ‘ркулци
65% лесно сварлив комплетен протеин со сите есенцијални амино киселини во совршена рамнотежа (2 пати повеќе протеини од сојата и 3 пати од рибата)
Витамини од групата Б, особено Б-12, Б-1 (тиамин) и Б-3 (ниацин)
Најбогат извор на Гама линоленска киселина во природен облик, која ја нема во традиционалната исхрана (ја има уште само во мајчиното млеко)
10 пати повеќе калциум од млекото
Единствен извор на антиоксидантот фикоцианин
Содржи повеќе ензими во однос на други слични производи, особено Супер оксид дисмутаза
95% искористеност на хранливите состојки
Без маснотии

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Hawaiian Spirulina pacifica 500mg/ 100 таблети”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products