Gratis dispenzer za kafe so naracka nad 3000 den.

Категорија: SKU: 99080

3,000 ден

(0 reviews)

Опис

 Со секоја порачка на мелено или еспресо во зрно по ваш избор со вредност од над  3000 денари, добивате гратис CO2 диспензер за кафе чија продажна вредност е 1190 денари.

При порачка, во делот за напомена впишете го вашиот избор на кафе или почекајте да ви се јави нашиот оператор.


Едиствен метод за зачувување на свежината на меленото или кафе во зрно

-вграден еднонасочен CO2 вентил за исфрлање на CO2 гасовите што ги емитуваат кафе зрната, еден од факторите за уништување на свежината односно аромата на кафето. 

CO2 вентилот е истиот оној вентил што го има кај поквалитетните паковки на еспресо.

-CO2 вентилот не дозволува пристап на влагата, нај големиот непријател на свежото кафе.

-садот е потполно херметички затворен и не дозволува влез на кислород.

-не дозволува пристап на светлина.

-поседува датумар за пратење на датумот на складирање на кафето.

-вашето кафе останува  свежо неколку месеци после складирање.

Капацитет: 450-520 грама. Боја: Сребрена

 

 

 

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Gratis dispenzer za kafe so naracka nad 3000 den.”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products