Garibaldi Espresso Зрно Dolce Aroma 1kg

Категорија: SKU: 98787

550 ден

(0 reviews)

Опис

70% Robusta-30% Arabica.  1.83% кофеин.

Боја: Лешник 

Ноти на чоколадо и сушено овошје.

Без киселост, богато тело и средна горчливост.

Aftertaste: long.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Garibaldi Espresso Зрно Dolce Aroma 1kg”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products