Evaluna Carraro Artisan specialty 1kg Arabica Зрно

Категорија: SKU: 98647

880 ден

(0 reviews)

Опис

Супер ексклузивна серија на Carraro 1927 произведена во соработка со сопствениците на фармите за кафе. Квалитетот на кафето се прати од самата плантажа, па се до пакување на истото. Фармерите се платени неколку кратно повеќе по системот UTZ и нивниот вложен труд е награден.

Годишните количини зависат од капацитетот на фармата и се доста ограничени. Зрното се пече на многу бавен начин за да се задржат сите ароми. Дефинитивно нова димензија на самото еспресо, што мора да ја вкусите.

The authentic, unaltered flavours from the homelands of the 100% Arabica beans melt into each other thanks toto slow roasting at a low
temperature. This produces sweet coffee with liqueur-like qualities in the cup, an enveloping aroma and a delicate aftertaste.

Дополнителни информации

Тежина 1 kg

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Evaluna Carraro Artisan specialty 1kg Arabica Зрно”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Blue NamadСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Blue Nåmad Coffee shop
Visit Store
More Products