Eucerin SENSITIVE PROTECT Mатирачки крем-флуид за лице со SPF50+, за нормална и комбинирана кожа 50ml

Категорија: SKU: ECRN-98 Ознака:

1,060 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Намена:
• Ја заштитува чувствителната и масна кожа од оштетувања предизвикани од сонцето.
• Многу висока УВA/УВБ заштита.
• За чувствителна кожа и склона кон акни.
• Дава мат-ефект. Некомедоген. Водоотпорен.
• Клинички докажана подносливост од кожата.
Иновацијата:
ADVANCED SPECTRAL TECHNOLGY комбинира УВА/УВБ филтри за многу висока УВ заштита и ликохалкон А, којшто помага за неутрализација на слободните радикали. Глициретинската киселина дополнително ја заштитува ДНК во кожата.

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Eucerin SENSITIVE PROTECT Mатирачки крем-флуид за лице со SPF50+, за нормална и комбинирана кожа 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store
More Products