Eucerin Q10 Active Anti-Wrinkle Дневен крем 50ml

Категорија: SKU: ECRN-25 Ознака:

1,115 ден

(0 reviews)

999 на залиха

Опис

Eucerin Q10 ACTIVE Дневниот крем за лице за сува кожа е специјално направен со коензим Q10, природна состојка во кожата која им дава енергија на клетките, но чија концентрација постепено се намалува со текот на времето. Q10 се бори со знаците на стареење, како што се брчките кај чувствителната кожа*.
Додадените антиоксиданти – витамин Ц, E и Х (Биотин) ја потхрануваат сувата чувствителна кожа.
Во формулата нема мирис, вештачки бои или алкохол, заради што се препорачува за нега на сува и чувствителна кожа, којашто често е склона на иритации. При редовна употреба кожата изгледа помазна и поцврста.
Нема додадени парабени и вештачки бои, што овозможува добра подносливост од кожата.

*иследувања ин витро

0.0 Average Rating Rated (0 Reviews)

Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%
Rated
0%

Бидете први кои ќе разгледате “Eucerin Q10 Active Anti-Wrinkle Дневен крем 50ml”

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена.

You have to login to add images.

Anni FarmСè уште нема оценки!
  • Име на продавница: Anni Farm
Visit Store

Product Enquiry

More Products